Wystąpił błąd licecyjny – co zrobić?
Jeśli w trakcie pierwszego uruchomienia wersji testowej lub aktywacji aplikacji pojawił się błąd wykonaj odpowiednie kroki opisane poniżej.   A:  Windows Management Instrumentation: Ta procedura może zostać wykonana tylko przez Użytkownika z uprawnieniami administratora. 1. Wybierz “Ten komputer” / “Mój komputer” i kliknij prawym przyciskiem myszy. 2. Następnie wybierz “Zarządzaj”. 3. Rozwiń sekcję “Usługi i aplikacje”. 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na “Sterowanie usługą WMI” i kliknij “Właściwości”. 5. Wybierz zakładkę “Zabezpieczenia”. 6. Kliknij przycisk “Zabezpieczenia” znajdujący się na dole ekranu. 7. Na liście Użytkowników sprawdź, czy konto które będzie korzystało z NIP Inspektora ma nadane uprawnienia. Następnie wybierz “Zastosuj” i “Ok”. Dodatkowo możesz ponownie uruchomić WMI (zgodnie z instrukcją dostępną na MSDN). B: Adaptery sieciowe: 1. Naciśnij na klawiaturze kombinację Windows+R. 2. W otwartym oknie wpisz “NCPA.cpl” i naciśnij enter. 3. W otwartym konie sprawdź czy są “wyszarzone” adaptery sieciowe. Jeśli takie są należy na nie kliknąć prawym przyciskiem myszy i na górze listy wybrać “włącz”.   Po wykonaniu procedur należy ponownie uruchomić aplikację NIP Inspektor. C: Maszyna wirtualna. Program domyślnie nie zezwala na aktywację w Maszynie Wirtualnej. W związku, z czym licencja testowa, może nie zostać aktywowana. Jednak jeśli chcą Państwo przetestować aplikację na maszynie wirtualnej prosimy o kontakt z naszym zespołem na kontakt@ait.group lub przez “Zgłoś problem” w aplikacji. Pełna wersja aplikacji, może zezwolić na używanie programu w Maszynie Wirtualnej, jeśli zostanie to zgłoszone naszemu zespołowi. Jeśli nie są Państwo pewni, czy znajdują się w Maszynie Wirtualnej można to łatwo sprawdzić. 1. W przypadku systemu Windows 7 proszę przejść do Panelu Sterowania/Control Panel. 2. W przypadku systemów Windows 8, Windows 8.1 lub Windows 10 proszę kliknąć ikonę lupy tuż obok przycisku start a następnie wpisać Panel Sterowania lub Control Panel. 3. Następnie proszę przejść do części Programy. 4. Następnie proszę wybrać Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows. 5. W otwartym oknie proszę przejść do części Hyper-V. Jeśli jest ona zaznaczona, oznacza to że Maszyna Wirtualna jest uruchomiona. Jeśli Państwo z niej nie korzystają można ją wyłączyć (odznaczyć).
Gdzie znajdę JPK Raportowanie?

JPK Raportowanie jest dodatkiem do programu MS Office.

Po instalacji JPK Raportowanie, aplikację można uruchomić poprzez kliknięcie ikonki na pulpicie (JPK Raportowanie) lub uruchamiając dowolny skoroszyt MS Excel.

Gdzie znajdę wzory zakładek do wypełnienia danych?

Wzory dostępne są cały czas w JPK Raportowanie.

W dowolnym oknie MS Excel, należy na wstążce wybrać zakładkę JPKRaportowanie. Następnie w pierwszej ikonce można wybrać interesującą nas strukturę. W kolejnym kroku należy kliknąć Wstaw wzór a JPK Raportowanie doda zakładki z wzorami do otwartego skoroszytu.

Czy moja aplikacja JPK Raportowanie jest aktualna?

JPK Raportowanie domyślnie sprawdza aktualizacje, przy każdym otwarciu MS Excel.

Dodatkowo można upewnić się, czy aplikacja jest aktualna wybierając Ustawienia aplikacji, a następnie w otwartym oknie przejść do zakładki Aktualizacje. W tej części ustawień znajduje się przycisk Sprawdź aktualizacje. Po kliknięciu aplikacja sprawdzi, czy jest aktualna.

Jak zainstalować JPK Raportowanie?

Aby zainstalować JPK Raportowanie, przeprowadź następujące kroki:

  1. Kliknij Pobierz JPK Raportowanie. Zależnie od polityki bezpieczeństwa i ustawień systemowych, w celu przeprowadzenia tej instalacji Twoja przeglądarka może poprosić Cię o hasło administratora systemu Windows. Wprowadź je lub skontaktuj się z działem IT Twojej firmy. Po wprowadzeniu hasła rozpocznie się pobieranie pliku JPKRaportowanie.msi (zalecamy pobieranie z przeglądarek Chrome, Edge i Firefox)
  2. Po zakończeniu pobierania, uruchom (kliknij) plik JPKRaportowanie.msi
  3. Twój system Windows może prosić Cię o wyrażenie dodatkowej zgody na jego zainstalowanie.
  4. Na tym etapie instalator może poprosić Cię o zainstalowanie wyższej wersji standardowego oprogramowania Windows – Microsoft .NET Framework, dostępnego na stronie Microsoft. Wyraź zgodę i postępuj z instrukcjami na ekranie.
  5. Instalator może również poprosić o zainstalowanie VSTO Runtime – po kliknięciu OK otworzy się strona Microsoft.
  6. Po zakończeniu instalacji .NET Framework wróć do pliku instalatora JPKRaportowanie.msi . Standardowo plik ten znajduje się w folderze Pobrane.
  7. Kliknij dwukrotnie na JPKRaportowanie.msi, a instalacja rozpocznie się automatycznie.
  8. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Całość instalacji nie zajmuje więcej niż 4 minuty.

VSTO Runtime zostało zainstalowane ale instalator nadal nie pozwala na instalacje.

W takim przypadku należy odinstalować VSTO Runtime. Następnie należy zainstalować .NET Framework w wersji min. 4.5. Po zainstalowaniu .NET Framework należy zainstalować VSTO Runtime. Następnie należy ponownie uruchomić komputer i można ponownie zainstalować JPK Raportowanie.

Jakie są wymagania instalacyjne dla JPK Raportowanie?

System:
– Windows 7 SP1 32 bit
– Windows 7 SP1 64 bit
– Windows 8.1 32 bit
– Windows 8.1 64 bit
– Windows 10 32 bit
– Windows 10 64 bit
Oprogramowanie:
– .NET framework min 4.6.1
– Narzędzia Visual Studio 2010 Tools dla pakietu Office Runtime w najnowszej wersji
– DirectX min 11
– czytnik PDF
– Pakiet Microsoft Office zawierający program Excel w wersji:
 2010 32 bit,
 2010 64 bit,
 2013 32 bit,
 2013 64 bit,
 2016 32 bit,
 2016 64 bit,
Office 365.
Sprzęt:
– dostęp do sieci Internet
– odblokowane porty 80 i 443
– min. 2Gb RAM
– min. 200 Mb wolnego miejsca na dysku
– procesor: min. 1GHz

W trakcie zgłaszania problemu pojawił się dziwny załącznik errorlog.txt

Ten załącznik został dodany przez JPK Raportowanie. Pomoże on nam w rozwiązaniu zgłoszonego problemu.

Co oznacza opcja dezaktywuj?

Jeśli musisz przeinstalować system Windows lub chcesz przenieść licencję na inny komputer możesz dezaktywować JPK Raportowanie, a następnie aktywować przy użyciu tej samej licencji na innym komputerze.

Co oznacza opcja Reweryfikuj z serwerem?

JPK Raportowanie co jakiś czas samo weryfikuje z serwerem licencyjnym, czy Twoja licencja jest aktywna. Jeśli nie udało mu się od dłuższego czasu połączyć z serwerem, będzie wymagana reweryfikacja.

Czy dane osobowe w ustawieniach są gdzieś wysyłane?

Nie, dane osobowe w ustawieniach są przetrzymywane jedynie na Twoim komputerze i służą do uzupełniania nagłówków JPK.

Co zrobić jeśli aktualizacja się nie powiodła?

Jeśli aktualizacja się nie powiodła, wybierz Panel sterowania, Programy a następnie odinstaluj JPK Raportowanie. Najnowszą wersję zawsze możesz pobrać z naszej strony. Po instalacji najnowszej wersji wszystkie Twoje dane zostaną zachowane.

Czy aktualizacje są dodatkowo płatne?

Nie. Wszystkie aktualizacje są dostępne w ramach Pakietu, który posiadasz.

Czy muszę pobrać wersję próbną, aby korzystać z wersji płatnej?

Tak. Musisz najpierw pobrać wersją próbną, zainstalować ją na swoim komputerze i wprowadzić do niej otrzymany klucz licencyjny. Wtedy JPK Raportowanie automatycznie skonfiguruje się pod Pakiet wybrany przez Ciebie.

UWAGA: Zanim dokonasz zakupu wersji płatnej, przetestuj, czy na Twoim komputerze poprawnie działa wersja próbna. JPK Raportowanie podlega gruntownemu testowaniu, ale nie możemy wykluczyć, że szczególne ustawienia bezpieczeństwa na Twoim komputerze (ustawienia firewall, blokady portów, blokady stron internetowych, VPN, programy antywirusowe, itp.) mogą spowodować brak możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez JPK Raportowanie.

Szczegółowe uwarunkowania techniczne dla JPK Raportowanie znajdują się FAQ.

Moja wersja próbna przestała działać. Co mam zrobić?

Wersja próbna działa w ograniczonych ramach czasowych (7 dni). Jeśli jesteś zainteresowany dalszym korzystaniem z JPK Raportowanie, wybierz jeden z dostępnych Pakietów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz https://www.jpk-raportowanie.pl/#zamowprogram

Na ile stanowisk jest jeden klucz licencyjny?

Jeden klucz licencyjny działa na jednym komputerze (jednej stacji roboczej) i jest przypisany do użytkownika na tej stacji roboczej.

Czy mogę zwiększyć pakiet w trakcie trwania okresu licencyjnego?

Tak. Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub poprzez e-mail: kontakt@ait.group podając NIP oraz nazwę firmy, którą reprezentujesz oraz klucz licencyjny.

JPK Raportowanie nie jest widoczne w Excelu?

Jeśli JPK Raportowanie zostało poprawnie zainstalowane w MS Excel to:
1. Uruchom dowolny skoroszyt.
2. Wybierz opcję w lewym górnym rogu (File/Plik).
3. Wybierz Opcje.
4. Wybierz Dodatki.
5. Wybierz Dodatki COM i przejdź.
6. Zaznacz JPK Raportowanie i naciśnij OK.

 

Czy biura księgowe i rachunkowe mogą korzystać z JPK Raportowanie?

Nie wyróżniamy rodzajów licencji na te przeznaczone dla biur rachunkowych i innych podmiotów. Tym samym, biura rachunkowe mogą korzystać z JPK Raportowanie również po to, aby wypełnić JPK dla swoich klientów.

Do czego służy JPK Raportowanie?

JPK Raportowanie jest dodatkiem do programu MS Excel, który pozwala na importowanie, scalanie oraz tworzenie plików JPK w formacie XML we wszystkich strukturach.

© 2016 - Projekt AIT
Polityka prywatności.